Rębaki Timberwolf z normą EURO 5

Rębaki Timberwolf z normą EURO 5

"Wataha" Timberwolfa wzbogaciła się o nowe modele i ma jeszcze więcej mocy! Przedstawiamy sześć rębaków "z wilkiem" spełniających normy EURO 5. 

TW230

Timberwolf 230HB występuje w dwóch wersjach - z benzynowym silnikiem Briggs & Stratton Vanguard lub z dieslowskim silnikiem Kubota o wysokim momencie obrotowym. Zrębkuje materiał do 16 cm średnicy. Wyposażony jest w podwozie mogące poruszać się po drogach z prędkością 90 km/h. Nisko położony środek ciężkości i duży prześwit to ogromne zalety tego podwozia, zwłaszcza jeśli trzeba zjechać z asfaltowej drogi. DMC przyczepy nie przekracza 750 kg, więc wystarczy prawo jazdy kategorii B. . 

Taką samą średnicę materiału zrębkują modele o symbolu 230VTR, poruszają się jednak na gąsienicach. VTR to skrót od Variable Track, czyli zmienna szerokość trakcji - gąsienice w tym rębaku można zsuwać lub rozsuwać. Układ jezdny Wolftrack ma dwa biegi - biegi wolne do pokonywania trudnego terenu i biegi wyższe do efektywnego pokonywania odległości. Obie prędkości są płynnie regulowane dzięki wygodnie zamontowanej przepustnicy silnika. Zbudowany do najcięższych prac arborystycznych. Kompaktowy, silny łatwy w użytkowaniu i konserwacji.

TW230VTR

Specjalna konstrukcja stołu podawczego zapewnia łatwy załadunek. Szeroki otwór załadowczy, skrócona górna osłona, dwie mocne rolki wciągające oraz doskonały system cofania materiału No-Stress+ czynią z TW230VTR świetny rozdrabniacz dla najbardziej wymagających arborystów. Timberwolf 230VTR, w zależności od wersji, także pracować mogą na dieslu lub benzynie, na silnikach B&S lub Kubota spełniających normy spalin Euro 5 (TierV). 

Timberwolf 280VGTR to natomiast najpotężniejszy wilk w rodzinie. Zrębkuje materiał do 21 cm średnicy. Dzięki silnikowi Kubota o wysokim momencie obrotowym, potrafi uzyskać wydajność przekraczającą 7 ton zrębki na godzinę. Porusza się na gąsienicach Wolftrack. Posiada ergonomicznie zaprojektowaną platformę do jazdy dla najwyższego komfortu i bezpieczeństwa. Podobnie jak poprzednie modele, wyposażony jest w Wolfport - system łatwego dostępu do noży tnacych i rotora. 

TW280

Timberwolf to Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji wszelkiego rodzaju rozdrabniaczy i rębaków tarczowych. Bogata gama produktów, ponad 30 lat doświadczenia i więcej niż 10 000 wyprodukowanych maszyn sprawia, że rębaki Timberwolf to najchętniej kupowane rębaki komunalne w Wielkiej Brytanii. Sukces na rodzimym rynku potwierdzony został także w innych krajach Europy.